Jak wybrać klej do styropianu?

Jak wybrać klej do styropianu

Przedstawiamy kilka cennych uwag dotyczących jakości zapraw budowlanych. Warto przy tym pamiętać, że klej to jeden z najważniejszych elementów w elewacji.

Jego zła przyczepność spowoduje, że system będzie źle pracował. Istnieje również prawdopodobieństwo, że pojawią się inne poważne problemy takie jak pękanie, penetracja wody, a także zgrzybienia. Dlatego na kleju do styropianu, do styropianu i zatapiania siatki nie warto oszczędzać.

Bardzo istotne jest abyśmy przed zakupem dokładnie zorientowali się jaki skład ma klej, który zamierzmy nabyć. Jest to zasadnicza sprawa, ponieważ w budownictwie jednorodzinnym często wykonawcy nie używają łączników do mocowania. W takim układzie trwałość systemu ma znaczenie zasadnicze, nie polecamy eksperymentować z klejami dziwnego pochodzenia. W składzie kleju powinna być odpowiednia ilość dodatków chemicznych, cementu i piasku. Można zaobserwować pewną zależność: cena kleju jest wyższa, gdy zawartość dodatków chemicznych jest wyższa, a co się z tym wiąże zaprawa klejąca jest wówczas lepsza. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że prawidłowa receptura to nie tylko wytrzymałość, ale także elastyczność podczas sporządzania. Zaprawy POLSTYR S1 i POLSTYR S są sprawdzonymi produktami stosowanymi z powodzeniem od wielu już lat przez wykonawców, a ich sprzedaż wciąż rośnie.

 

2010 Polstyr   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Agencja Interaktywna MTWeb